Alkolsüz Yaşam

Alkol, sigara gibi alışkanlıklar kişilerin yaşamında ciddi anlamda yer tutar, onlarca olumsuzluğa kaynaklık eder ve maddi-manevi çöküntüye sebebiyet verir. Üstelik bağımlılar bir süre sonra bu olumsuzlukları fark etmekten uzaklaşır. Bu uzaklaşma bir anlamda bağımlılığın derecesinin arttığını gösterir ki bu da bağımlılıktan kurtulmayı zorlaştırır. Sonuç olarak alkol ve sigara gibi kötü alışkanlıkların kısa süre içinde terk edilmesi kişi için en iyisidir. Alkolsüz yaşam;

Alkolsüz Yaşamın Güzellikleri:

Alkolsüz yaşam bağımlı için ilk anlarda imkansız gibi görünür. Bu nedenle kişi bunu reddeder. Temizlenmeye yanaşmaz. Alkolü terk etmenin ilk basamağı kişisel inanışın gerçekleşmesidir. Yani bağımlı alkolsüz bir hayatı istemeli, arzulamalı ve bunun için harekete geçmeye hazır olmalıdır.

Alkolden kurtulmak için yapılabilecek bir diğer uygulama arınmayı sağlayacak, psikolojik olarak iyi hissettirecek ortamlara yönelmektir. Söz gelimi maddi sıkıntısı olmayan bir bağımlının uzun bir tatile çıkması, doğayla ya da denizle iç içe olması ona çok iyi gelecektir. Eğer uzun bir tatil için imkanı yoksa kısa kısa tatiller de kişiyi rahatlatacaktır.

Alkolsüz bir yaşamı inşa etmek elbet belli zorluklarla olacaktır. Ancak bazı engelleri hafifletmek de bağımlığının elindedir. Söz gelimi bağımlı, alkol tüketilen ortamlardan ve alkol kullanan kişilerden uzak durarak işini bir nebze olsun kolaylaştırabilir. İradesine güvenerek ve etkilenmeyeceğini düşünerek bu ortamlarda bulunan bağımlı kendi direncinde delikler açar ve bu da kısa ya da uzun vadede verdiği savaşı olumsuz etkiler.

Alkolü terk etmek isteyen bağımlılar için en iyi öneri psikolojik destek almalarıdır. Alkolsüz bir yaşama merhaba demeye çalıştıkları bu zor ve yorucu süreçte duygusal anlamda yoğun şekilde iniş çıkışlar yaşarlar. Bu iniş çıkışlar verdikleri kararı sorgulamalarına neden olur. Sırf bu yüzden alkolü bırakmaktan vazgeçen çok insan vardır. Verdikleri karardan dönmemeleri adına uzman desteği şarttır.

Alkolsüz yaşam kurmak isteyenlerin yardımına uzanan bir el de biorezonans terapi uygulamalarıdır. Bu terapiler bağımlının beden haritasından alkolü ve alkole dair uyaranları uzaklaştırarak alkolsüz yarınlara yol çizmeye yardım eder. Biorezonans terapi bir cihaz uygulaması olup insan vücudundaki alkole dair frekansları temizlemek mantığına dayanır.

Scroll to Top