Biorezonans Nedir?

Biorezonans Nedir?

 Biorezonans, hücrelerin ve organların yaydığı elektromanyetik salınımlardan yola çıkarak geliştirilen biyofiziksel bir terapi türüdür. Belli hastalıklarda destek almak için kullanılabilen biorezonansın çıkış noktası da vücut enerjimizdir.

 Her madde, atomlarının elektron yapısından kaynaklanan ve o maddeye özel olan bir elektromanyetik ışınıma sahiptir. Biorezonans da kişinin kendi elektromanyetik salınımını kullandığı için kişiye ve yapıldığı alana özeldir. Terapi sırasında vücuda yerleştirilen elektrotlar salınımı ölçer, düzenlenmesi gereken frekansları düzenleyerek vücuda geri gönderir. Böylece vücudu güçlendirir ve kendi kendini iyileştirme yetisini harekete geçirir. 

Biorezonans Hakkında Bilgi İçin...

Biorezonans Hakkında Sorularım Var!

Biorezonans terapilerinden bende faydalanabilir miyim?

Biorezonans; kuantum fiziğini temel alan kuantum fiziği ile hazırlanmış, biyofiziksel bir tekniğe sahip, enerji tıbbı olarak geçen ve bünyesinde herhangi bir kimyasal ilaç bulundurmayan test ve terapi metodudur. Elektromanyetik frekanslarla uygulanır. Bu terapilerde maddenin kendisi değil frekansı kullanılmaktadır. Vücudumuz maddeleri hücresel frekans bazında tanıdığı için bu sayede ilaçsız, ağrısız ve kalıcı bir şekilde kişinin sağlığı desteklenmektedir.

Biorezonans cihazı; Alerjik rahatsızlıklar, besin intoleransı, sigara bırakma, alkol bırakma, kilo verme – zayıflama, psikiyatrik sorunlar, ağrıların giderilmesi gibi durumlarda kullanılmaktadır

Biorezonans terapileri, kalp pili bulunanlar , epilepsi hastaları ve hamileler dışında herkese uygulanabiliyor. Ağır hastalıkların bulunması rezonans seansları için engel değil. İnanılmaz sonuçları ve rezonans seanslarındaki başarı oranları ile yüz binlerce kişiye destek olan bu terapilerden siz de faydalanabilirsiniz. 

Rezonans terapilerinin yan etkisi yoktur. İnsan vücudunda hastalıklara zemin hazırlayan hastalıklı elektromanyetik titreşimler, cihaz sayesinde ters çevrilir ve kişiye gönderilir. Bu iki ters manyetik alan karşılaştığında nötrleşmektedir. Bu şekilde vücudumuzdaki manyetik kirlenme temizlenmiş olur. Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta bu yöntemin kalp pili taşıyanlarda, hamilelerde, epilepsi hastalarında uygulanmaması gerektiğidir.

Biorezonans Terapileri ile destek verilebilen hastalıklardan bazıları

 • Alerjiler
 • Sigara Bırakma
 • Alkol Bırakma
 • Kilo Verme - Zayıflama
 • Genel Sağlığın Desteklenmesi
 • Kronik Sistit
 • Kronik Yorgunluk Sendromu
 • Fibromiyaljiler
 • Ameliyat Sonrası İyileşmenin Hızlandırılması
 • Ruhsal Problemler
 • Detoks – Vücudun Toksinlerden Temizlemek
 • Bağışıklığı GüçlendirmeK
 • Obezite – Duygusal Yeme Bozukluğu
 • Karaciğer - Safra Kesesi Problemleri
 • Mide - Bağırsak Sistemi

Biorezonans Terapilerimiz

Danışanlarımız Ne Diyor?

Danışanlarımızın nasıl başardığını ve ne hissettiklerini merak etmiyor musunuz?

Sizde Danışanımız Olup Sağlıklı Yaşama Adım Atmak İster misiniz?

Biorezansı Biraz daha yakından inceleyelim

Biofotonlar

Biofotonlar canlı dokulardan yayılan elektromanyetik ışınımlara verilen isimdir. Biofotonlarla ilgili olarak öncelikle Prof. Popp ve ekibinin yaptıkları tüm dünyada yankı uyandırmakta ve biofoton çalışmalarına yön vermektedir. Biorezonans Nedir. Biofotonlar konusunda şu anda dünya üzerinde çok sayıda ve çok merkezli çalışma yürütülüyor ve şimdiye dek bulunanlar sadece sağlık alanında değil diğer birçok alanda farklı bir gelecek vaat ediyor.

Biorezonansın Gelişimi

Morell tipi biorezonans temelde akupunktur konusunda çalışmalarıyla bilinen Dr. Voll’ün (ve çağdaşı Dr. Rhayadaku’nun) 1960’lı yıllardaki elektroakupunktur ölçümleri sırasında yapılan gözlemlerinin homeopati kurallarıyla birleştirilmesini temel alır. Biorezonans Nedir. Akupunktur noktalarının elektriksel direnç ölçümlerinin test edilmesi elektro-akupunktur olarak bilinir. Biorezonans elektroakupunktur testleri sırasında kullanılan elektriksel devre içine homeopatik ilaçların sokulmasının akupunktur noktasından alınan elektriksel direnç ölçümünü değiştirdiği gözlemine dayanır.Homeopatik ilacın etkisi vücudun meridyen sisteminde elektriksel değişikliklere yol açmaktadır ve bu gözlem biorezonansın temelini atmıştır.

Her madde enerjetik bir özelliğe ve bir frekans paternine sahiptir. Bu frekans paterni vücutla etkileşime girebilmektedir ve bu frekans paternini ölçmek mümkün değildir ancak vücut üzerindeki etkileri ölçülebilir. Biorezonans Nedir. Yani homeopatik frekanslar şu andaki teknoloji ile ölçülemez, vücut üzerine etkileri ise ölçülebilir. Zaman içinde maddelerin frekans paternleri ile vücudun frekans paternini karşılaştıran ve eşleşmelere bakarak vücudun yaşamsal özellikleri ya da organların durumu ya da gıda intoleransı olup olmadığı ile ilgili testler yapan cihazlar çıkmış olsa da bu cihazlar burada bahsedilen MORELL tipi biorezonans kavramı ile alakalı değildir. Maddelerin frekans paternlerini görmek, ölçmek mümkün olmadığı için bu frekans paternlerini vücut frekans paterni içinde aramak ve eşleşme yapmak da tabii ki mümkün değildir.

Morell tipi biorezonans kavramında tedavinin vücut üzerine etkilerini ya da verilen frekansın vücutla rezonansa girip girmediğini vücut üzerinde yapılacak akupunktur ölçümleri ile ya da bazı bioenerjetik tekniklerle gözlemek mümkündür ancak bu gözlemler test-ölçüm olarak algılanmamalıdır. Bu ölçümler cihaz tarafından yapılmaz, tecrübeli bir terapist tarafından algılanabilir ancak bunlar bildiğimiz anlamda testler olarak sunulmamalıdır.