Biorezonans Nedir

Biorezonans Nedir?

Biorezonans Nedir?

Biorezonans çalışma felsefesini kuantum fiziğinden alan enerji dengeleme yöntemidir. Biorezonans terapilerinde maddelerin, organların ve hücrelerin enerjileri kullanılır. İlaç ya da kimyasal maddeler kullanılmadığı için de yan etkisi yoktur. Biorezonans terapileri kişiye ve yapıldığı alana özeldir. 

Biorezonans Hakkında Bilgi İçin...

Biorezonansın Kullanım Alanları

 • Alerjiler
 • Bağışıklığın Desteklenmesi
 • Sigara Bırakma
 • Genel Sağlığın Desteklenmesi
 • Alkol Bırakma
 • Kronik Yorgunluk Sendromu
 • Kilo Verme - Zayıflama
 • Kronik Sistit
 • Obezite – Duygusal Yeme Bozukluğu
 • Karaciğer - Safra Kesesi Problemleri
 • Ruhsal Problemler
 • Mide - Bağırsak Sistemi
 • Vücudun Toksinlerden Temizlenmesi
 • Fibromiyaljiler

Biorezonansı Biraz daha yakından inceleyelim

Kuantum Fiziği Nedir?

Maddenin atomaltı seviyelerdeki enerji ile etkileşimini inceleyen modern fiziğin önemli bir dalıdır. Kuantum fiziğine göre “Evrende var olan her şey enerjidir ve her enerjinin kendine ait bir frekansı vardır.”

biorezonans nedir

Biorezonansın Gelişimi

Yetmişli yılların ortalarında alerjileri tedavi etmek için Dr. Franz Morell, damadı Elektronik Mühendisi Eric Rasche ile birlikte vücudun kendi frekanslarını kaydedebilen, analiz edebilen, düzeltebilen ve ardından düzenlenmiş frekansları insan vücuduna geri verebilen bir cihaz geliştirdi. Bu cihaz özellikle Almanya’da biorezonans metodu olarak adlandırılan
tamamlayıcı – integratif tıp akımının başlamasına neden oldu. Bilimsel çalışmalarla da desteklenen biorezonans yıllar içinde tüm dünyada yaygın bir şekilde kullanılan bütüncül tedavi yöntemi haline gelmiştir.

Biorezonans terapileri günümüzde sigara bırakma, alkol bırakma, kilo verme, psikolojik sorunlar başta olmak üzere çok çeşitli rahatsızlıklarda destek amacı ile kullanılmaktadır.

Biorezonans Hakkında Sorularım Var!

Biorezonans terapilerinden bende faydalanabilir miyim?

Biorezonans; kuantum fiziğini temel alan kuantum fiziği ile hazırlanmış, biyofiziksel bir tekniğe sahip, enerji terapisi olarak geçen ve bünyesinde herhangi bir kimyasal ilaç bulundurmayan test ve terapi metodudur. Biorezonans terapilerinde maddenin kendisi değil frekansı kullanılmaktadır. Vücudumuz maddeleri hücresel frekans bazında tanıdığı için bu sayede ilaçsız, ağrısız ve zararlı etkisi olmadan kişinin sağlığı desteklenmektedir.

Biorezonans cihazı ilk olarak yetmişli yılların ortalarında Almanya’da alerjileri tedavi etmek için kullanılmaya başlanmıştır. Zaman içinde sigara bırakma, alkol bırakma, madde bağımlılığı ve gıda bağımlılıkları ile bazı hastalıkların tedavilerinde de destek olarak kullanımı yaygınlaşmıştır. Biorezonans terapileri, Türkiye’de tamamlayıcı tedavi yöntemleri arasında yer almakla birlikte Avrupa’da doğal tıp yöntemi olarak tanınmaktadır.

Biorezonans cihazı; Alerjik rahatsızlıklar, besin intoleransı, sigara bırakma, alkol bırakma, kilo verme – zayıflama, psikiyatrik sorunlar, ağrıların giderilmesi gibi durumlarda kullanılmaktadır

Biorezonans terapileri, yaş kısıtlaması olmadan kalp pili bulunanlar, epilepsi hastaları ve hamileler dışında herkese uygulanabiliyor. 

Rezonans terapilerinin yan etkisi yoktur. İnsan vücudunda hastalıklara zemin hazırlayan hastalıklı elektromanyetik titreşimler, cihaz sayesinde ters çevrilir ve kişiye gönderilir. Bu iki ters manyetik alan karşılaştığında nötrleşmektedir. Bu şekilde vücudumuzdaki manyetik kirlenme temizlenmiş olur. Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta bu yöntemin kalp pili taşıyanlarda, hamilelerde, epilepsi hastalarında uygulanmaması gerektiğidir.

Rezonans terapileri frekans temelinde çalıştığı için herhangi bir ilaçla olumlu yada olumsuz bir etkileşimi yoktur. 

Biorezonans Terapilerimiz

Danışanlarımız Ne Diyor?

Danışanlarımızın nasıl başardığını ve ne hissettiklerini merak etmiyor musunuz?

Sizde Danışanımız Olup Sağlıklı Yaşama Adım Atmak İster misiniz?