Bach Çiçekleri Terapisi

Anı Yaşamak hiç bu kadar kolay olmamıştı.

"Her insanın yaşayacak bir hayatı, yapacak bir işi, muhteşem bir kişiliği, harika bir bireyselliği vardır." Dr Edward Bach

Duygularınızı Dengeleyin, Potansiyelinizi Gerçekleştirin

Bach çiçek özleri iyileştirici gücüyle duygusal blokajları çözelim ruhunuz, zihniniz, bedeniniz çiçek açsın.

Dr. Edward Bach Kimdir ?

Edward Bach 1906-1913 yılları arasında Birmingham ve Londra’da tıp eğitimi aldıktan sonra bakteriyoloji ve immünoloji bölümlerinde çalışmaya başladı. 1917 yılında kötü huylu bir dalak tümörünü yarım kalan işlerini bitirme azmiyle yenerek tekrar sağlığına kavuştuktan sonra Londra homeopati hastanesinde çalışmaya başladı. Belli başlı bağırsak bakterilerinin kronik hastalıklarla ilişkilerini incelemeleri sonucunda bazı aşılar geliştirdi.

Araştırmalarının ileri aşamalarında bazı bakteri gruplarıyla bazı kişilik özellikleri arasındaki bağları araştırıp, eşleştirmeyi başardı. 1920’de kendi laboratuvarını ve muayenehanesini kurdu. “Aynı kişisel özellikler ve tepkiler aynı hastalıklara neden olur” tezinden yola çıkarak çalışmalarını ve gözlemlerini hastalıklarla psikolojik durumlar arasındaki bağlantılar üzerine yoğunlaştırdı. Amacı kronik hastalıklara karşı yardımcı olabilecek yan etkisi olmayan alternatif çözümler bulmaktı.

Dr. Edward Bach 1930 yılından itibaren kendini doğada bulunan şifalı bitkileri aramaya adadı ve 1936 yılına kadar bugün Bach çiçekleri olarak tanıdığımız 38 çiçeği araştırıp tespit etti. Dr. Edward Bach’a göre bazı bitkilerin (özellikle çiçeklerin) kişideki bazı negatif duygusal özellikleri azaltıp pozitif özellikleri arttırdığını keşfetti. Dr. Edward Bach’a göre; Bach çiçekleri özümüzle bağlantıyı kaybettiğimizde tekrar bağlantı kurmamızı sağlayarak doğal dengemizi bulmamıza yardımcı olur. Bu sayede duygusal blokajlar çözülerek fiziksel rahatsızlıklara karşı vücudun kendi kendini iyileştirmesinin önü açılır. Biorezonans Merkezi. Yıllar içinde Dr. Edward Bach’ın kullandığı sistem yayıldıkça yayıldı ve Bach çiçekleri  (Bach Flowers) olarak bilinen terapi sistematiği “bütünsel tıp” konusunda çalışan terapistlerin ruhsal problemler için kullandığı yöntemler arasına girdi. Bach çiçekleri terapisinde kullanılan 38 adet bitki var. Yani 38 farklı guruba ayrılmış farklı ruhsal yapı. 38 farklı kişilik özelliği, 38 farklı duygusal nitelik.

Bach çiçekleri kürleri ilaç değil, bazı bitkilerin homeopatik kürleri. Yani içindeki bitkisel ekstre aslında “çok çok az” . Yani aslında o bitkinin fiziksel yapısını değil de “enerjisini” kullanıyoruz. Yaptığımız şey tanımlı çiçeklerin enerjisini kullanarak kişinin enerjisini değiştirmek. Bu sebeple de Bach çiçeklerinin herhangi bir ilaçla etkileşmesi mümkün değil ya da bir yan etki yaratması olası değil. Bach çiçekleri terapisini merkezimize bağımlılık terapileri için gelen danışanlarımıza hediye ediyoruz.

Bach çiçekleri kullanılmaya başlandıktan sonra kürlerin etkileri bir iki hafta içinde – yavaş yavaş hissedilir. Ama etkinliğin hemen birkaç gün içinde de ortaya çıkabildiğini de görüyoruz. Bach çiçekleri kürünün normal koşullarda 1 ay kadar kullanılmasını istiyoruz. Sonrasında ise seçilmiş bazı çiçeklere artık gerek kalmadığını görüyoruz, yani bir ay kadar sonra artık kişi değişmiş olduğunun farkında olarak bazı çiçeklere ihtiyaç kalmadığını iletebiliyor ve bu durumda tedaviyi sadece kalan konular üzerinden sürdürüyoruz.

Önce Bach çiçekleri konusunda hazırladığımız bir formun sizin tarafınızdan incelenmesini ve soruların cevaplanmasını rica ediyoruz. Size uygun olan Bach çiçekleri doldurduğunuz forma göre karar veriliyor. Bu görüşme sonrasında sizin için uygun olan Bach çiçekleri (Bach Flowers) karışımı Quitt terapileri kapsamında seansta kullanıyoruz. Problemin niteliğine göre, bazen diğer rezonans terapilerini de bu seansa ekleyebiliyoruz. Seansın bitiminde, size özel olarak hazırlanmış Bach çiçeklerini karışımını günlük kullanım için sprey şeklinde size veriyoruz. Spreyler gün içinde birkaç kez dil altına sıkarak kullanılıyor.

Bach çiçek özlerinin yan etkisi yoktur. Bu nedenle hamileler, bebekler, çocuklar ve kronik rahatsızlığı olan kişiler de dahil olmak üzere tüm canlılarda kullanılabilmektedir.

Bach çiçekleri yetişkin ve çocuklarda; korkular, güvensizlik, ilgisizlik, umutsuzluk, yalnızlık, belirsizlik, endişeli olma hali vb. duygu durum dengesizliklerinde kullanılıyor. 

Bach çiçekleri ve özellikleri

Beyinde Değil Bedende

Bach çiçekleri kendi özümüzle bağlantımızı kaybettiğimizde tekrar bağlantı kurmamızı sağlayarak doğal dengemizi bulmamıza yardımcı olur.

Yarını Beklemeyin

Bedenin sağlığı zihin ve bedenin uyum içinde olmasına bağlıdır. Uyum bozulduğunda hastalıklar ortaya çıkmaya başlar. Sağlık; beden, zihin, ve ruhun uyumlu olma halidir. Dr. Edward Bach

“Biorezonans terapileri Türkiye genelinde on binlerce insanın sigara bağımlılığından kurtulmasına yardımcı oldu.”

Gelin Sigrayı Birlikte Bırakalım