Biorezonans Hangi Hastalıkların Tedavisinde Kullanılır

Bir hastalığın varlığı kadar o hastalığın tanısı ve tedavisi de ciddi anlamda önem taşıyan bir noktadır. Hastalıkların adlarının konmasından sonraki aşama yani tedavi aşamasının başarıya ulaşması kişinin hazırbulunuşluğu kadar uygulama yöntemi ile yakından ilgilidir. Belli hastalıklarda özellikle medikal kaynaklı ilaçlar kullanılmadan izlenen tedavi yolu vücudun diğer organlarının zarar görmemesi adına tercih nedeni olmaktadır. Biorezonans bu noktada devreye giren, ilaç kullanılmadan uygulanan ve kesin çözüm sunan bir tedavi şekli olmasıyla öne çıkmaktadır.

Biorezonans terapi uygulamasına güven duymak ve bu tedaviyi uygulamak için ilk olarak biorezonansın ne olduğu hakkında bilgi sahibi olmak gerekir.

 

Biorezonans Nedir?

İnsan vücudu mükemmel işleyen bir sistem yumağına benzer. Bu yumak, kendine özgü frekanslar yayan maddelerden oluşmaktadır. Yani hücrelerimizin, dokularımızın, organlarımızın tümünün birbirinden bağımsız frekansları mevcuttur ve bunların bütünü genel bir frekans yumağı oluşturur. Hastalık anında frekans yumağı özellik değiştirir. Diğer ifadeyle hasta bir insanla sağlıklı bir insanın frekansları farklı özellik gösterir. Virüslerin, toksinlerin, alerjenlerin, mantar ve bakterilerin kendilerine has zararlı frekansları vardır. Vücuda girdikleri anda da var olan dengeyi bozar ve sağlıklı frekansları hasara uğratırlar. Sonuçta hastalık dediğimiz kavram ortaya çıkar. İşte tam da bu noktada “tamamlayıcı tıp” dediğimiz biorezonans devreye girer ve tedavi süreci başlar.

Biorezonans cihazı adı verilen bir cihazla vücudun zararlı frekansları tespit edilmektedir. Tespit edilen bu zararlı, istenmeyen frekanslar farklı kaynaklı olabilmektedir. Söz gelimi sigara, alkol ya da alerjen kaynaklı frekanslar cihaz yardımıyla vücuttan alınır. olumlamaya uğratılan frekanslar vücuda tekrar verildiğinde organizma eski işleyişine kavuşur. Tedavi başarı ile sonuçlanmış olur.

 

Peki Hangi Hastalıklarda Etkilidir?

Biorezonans uzun yıllardır sağlık alanında başarılar kazanmış bir yöntem olarak öne çıkmaktadır. Bununla birlikte ilk çalışmalarını alerjik hastalıklar üzerine yoğunlaştıran biorezonans terapi daha sonra etki alanını oldukça genişletmiştir.

Hemen her hastalıkta etkili olmakla birlikte alerji kaynaklı hastalıkların tedavisinde oldukça etkilidir. Buna ek olarak kronikleşmiş ve hastanın hayatını felce çeviren hastalıkların tedavisinde, baş ağrısı tedavisinde, omurga ve eklem ağrıları tedavisinde, akut alerjilerin tedavisinde ve kronik yorgunluğun tedavisinde başarılı sonuçlar vermektedir. Hastalıkların dışında bağışıklık güçlendirmek için de başvurulan bir tedavi şeklidir.

Scroll to Top