Modern Tıp Ve Biorezonans Yöntemi

Hastalıkların iyileştirilmesi adına uygulanan çeşitli yöntemler taşıdıkları özellikler ve içerikleri itibariyle farklı sınıflara ayrılmaktadır. Bu sınıfların başında doğal tıp, alternatif tıp ve tamamlayıcı tıp gelmektedir. Modern tıp bütün değerleriyle ele alınıp incelendiğinde birçok hastalığın tedavisinde etkin şekilde rol oynamakla birlikte bazı hastalıkların tanı ve tedavi aşamasında yetersiz kalmaktadır. Yetersiz kalması durumunda modern tıp ya da tamamlayıcı tıp devreye girerek modern tıbbın eksiklerini gidermeye çalışır. Yani sanıldığı gibi modern tıbbın dışında kalan her uygulama kendi başına bir uygulama şekli değildir. Tam tersine modern tıpla omuz omuza ilerleme ilkesini benimsemektedir.

Modern Tıp Ve Biorezonans Yöntem

Biorezonans terapi uygulaması batı ülkelerinde doğal tıp olarak kabul görürken ülkemizde modern tıbbın tamamlayıcısı olarak kabul edilmektedir. Bu tedavide insan vücudundan yayılan elektromanyetik titreşimler temel alınmaktadır. Bu işlemlerin göbeğinde de ileri teknoloji kullanılarak geliştirilmiş biorezonans cihazı yer almaktadır. Cihaz tedavisi olmakla birlikte hastanın bulunduğu durumlara göre şekillenmesinden dolayı biorezonans terapi kişiye özgü bir tedavi şekli olarak kabul edilmektedir. Rezonans cihazı hastanın vücuduna bağlanarak hatalı frekansları yakalar. Yakalanan hatalı frekanslar vücuttan toplanır ve dış ortamda işlemden geçirilir.

Burada amaç frekansları eski işleyişine döndürmektir. Alternatif tıp tamamlayıcısı adıyla anılması biorezonans terapisi hakkında yanlış inanışlar doğurmamalı: Bu tedavi sadece tıp doktorları ya da tıp doktorlarının gözetimindeki terapistler tarafından uygulanmaktadır. Seanslara başlamadan önce mutlaka hastanın kan örneği alınmakta ve incelenmektedir. Yapılan kapsamlı kan taramasında frekans kodları belirlenmektedir. Bu bir anlamda tedavinin hastaya uygun olarak şekillenmesi için şarttır. Terapiler hastalığın türüne göre 2 ya da 15 gün bandında değişen zaman arlıklarında uygulanmakta ve 1.5 saat sürmektedir. Tedavinin bitişi kabul edilen zaman ise tam anlamıyla bitişi ifade etmez. Çünkü hasta üçer aylık zaman dilimlerinde kontrollere gelmek zorundadır. Bu aşamada takip de tedavinin sonuç ayağını oluşturmaktadır.

Biorezonans seansları uygulanırken sentetik ya da kimyasal hiçbir ilaç takviyesi kullanılmaz. Bu nedenle hiçbir yan etkisi bulunmaz ve her yaş grubundan hastaya uygulanabilir.

Scroll to Top