Sigara Bırakma Yöntemleri

Hayatın güzelliklerini bir sigara dumanına değişmeyenler için sigaradan kurtulmak her daim mümkündür. İşin sırrı sadece bunu başarmanın yollarını keşfetmek ve uygulayabilmekte saklıdır. Sigara kullanıcılarının ortak şikayeti sigara kullanmaya başlamalarından çok kısa süre sonra bağımlılıklarının oluşması ve ne yaparlarsa yapsınlar bırakmanın kolay olmamasıdır. Sigara Bırakma Yöntemleri. Oysa doğru adımlarla bağımlı sigarayı hayatından sonsuza dek çıkarabilir.

 Sigara Bırakma Yöntemleri:

Sigaranın bağımlılık yaptığı doğru. Ancak bu bırakmanın imkansız olduğu anlamına gelmez. Sigaradan kurtulmak istiyorsanız ilk olarak içinizdeki gücü keşfedin ve ona sonsuz güvenin. Bu güç zorlandığınız noktalarda sizin itici gücünüz olacak unutmayın!

Sigarayı kolayca bırakabilmenin altın anahtarlarından biri de sizin için en kritik olan ilk bir ayda sigara kullanıcılarından uzak durmaktır. Yapılan istatistiklere göre sigaraya başlama nedenleri arasında ilk sırayı arkadaş ve yakın çevreden etkilenme almaktadır. Bu nedenle herhangi bir etkilenmeye mahal vermemek için en zorlu süreci atlatırken sigara kullananlardan uzak durmak en iyisidir.

Sigara bırakma yöntemleri arasında yer alan ve etkili olduğu bilinen nikotin bantları ve nikotin sakızları özellikle psikolojik olarak rahatlamanızı sağlayacak ve size güç verecektir. Bu anlamda denemekte fayda olduğunu söyleyebiliriz.

Sigarayı bırakmak noktasında zorlanacağınızı düşünüyorsanız kafanızı meşgul edecek bazı aktivitelere yönelmeye çalışın. Sadece sigarayı düşünmek, ona odaklı gün geçirmek sizi bir kısır döngü içine sokar. Bunun yerine hayatın farklı renklerini keşfe çıkabilir, değişik tatlarla keyiflenebilirsiniz. Bu sayede sigaranın gözünüzdeki “dev etkisi” de bir anda yok olacaktır. Bu anlamda yapacağınız en iyi şey yeni hobiler bulmaktır. Özellikle spora yönelmek hem zihninizi hem de bedeninizi oyalar, sizi rahatlatır. Kütüphaneye giderek ev ortamı dışında bir yerlerde kitap okumak da size iyi gelecektir.

Sigara bırakma yöntemleri arasında en yaygın olanı biorezonans terapi uygulamasıdır. Basit, güvenilir, etkili üstelik ekonomik bir yöntem olan biorezonans seansları kişinin sigara bırakma sürecinde yıpranmasının önüne geçer. Bu sayede sigara bırakma süreci kişide travmatik bir sürece neden olmaz. Bu tedavi şekli kişinin hücrelerini oluşturan frekans yapısından hareketle geliştirilmiş bir yöntemdir. Hiçbir ilaç kullanılmadan, sadece elektromanyetik titreşimler kullanılarak gerçekleştirilir.

Scroll to Top