Sigara Nasıl Bırakılır?

Kadın ya da erkek fark etmeksizin milyonlarca kişiyi esareti altına almayı başaran sigara insan sağlığı üzerinde büyük oyunlar oynamakta ve bu planını sinsice yürütmektedir.Sigara Nasıl Bırakılır?

Sağlık kuruluşlarının sigaranın oyununu bozmak üzere geliştirdiği politikalar son yıllarda etkisini göstermeye başlamış ve sigara tiryakileri sigaradan kurtulmak için bazı adımlar atmaya başlamıştır.

Sigara Nasıl Bırakılır?

  • Sigara bırakmak isteyenlerin atacağı ilk adım sigara ilgili bir kara liste yapmak ve bu listenin her maddesi üzerinde düşünmektir. Bunu başarmak belki de sigarayla savaşın en zor kısmını atlatmak anlamına gelir.
  • Sigarayı bırakma aşamasında beyninizle birlikte evinizi de sigaradan arındırmayı deneyin. Sigaraya dair gözünüzün önünde her ne varsa hepsiyle vedalaşın. Yarım kalmış sigara paketi, kibrit, çakmak, küllük… Bunu yapmaktaki amacınız sigarayı hatırlatıcı etmenlerin tümünden kurtulmaktır.
  • Sigaradan kurtulmak isteyen kişilere verilebilecek bir diğer öneri de aileleriyle işbirliği yapmaktır. Hem aileniz hem de arkadaşlarınızla durumunuzu paylaşırsanız sıkıntılı anlarınızda onlardan destek alabilir hatta yanınızda sigara içilmesine engel bile olabilirsiniz.
  • Sigaradan kurtulmak isteyen ama bu konuda cesaret gösteremeyen kişiler için en doğru uygulama aşamalı bırakmadır. Her gün azaltarak içtiğiniz sigara sayısını belli bir günden sonra tamamen bitirmek yoluna gidebilirsiniz.
  • Sigara bırakmanın belki de en zor kısmı yoksunluk belirtileriyle baş etmektir. Kimilerinde bu belirtiler oldukça şiddetliyken kimilerinde daha basit atlatılır düzeydedir. Yoksunluk belirtilerinin baş gösterdiği anlarda uykuya sığınmak, açık havada yürüyüşler yapmak, egzersizle var olan enerjinizi atmak gibi etkinliklere yönelebilirsiniz.
  • Başladığınız bu savaşı kazanmak aslında sizin elinizde. Özellikle sigarayı bıraktığınız ilk günlerde sakız çiğneyebilir, havuç ve salatalık gibi düşük kalorili yiyecekler yiyebilir ya da karanfil çiğneyebilirsiniz.
  • Sigaradan kurtulmak için kesin ve etkili bir adım atmak istiyorsanız sizin için biorezonans terapi yöntemini gönül rahatlığıyla önerebiliriz. Bu yöntem vücudun frekans sistemi üzerine kuruludur. Bir cihaz yardımıyla vücuttaki hatalı frekansları toplamak ve bu frekansları güçlendirerek vücuda geri vermek esasına dayanır. Bağımlı vücudundan attığı hatalı frekanslardan kurtulduğu için sigara içme isteği duymaz. Bir anlamda sigara geçmişi tamamen beyninden silinmiştir. İşte bu sayede kalıcı arınma gerçekleşmiş olur.

 

Scroll to Top