Sigaradan Kurtulmak

Sigaraya başlamak sadece birkaç kere küçük deneyim kazanmaktan ibaretken sigaradan kurtulmak hiç de o kadar kolay olmamaktadır. Öğrenilmiş çaresizlik olarak kabul edilen sigara kullanımı kişiler üzerinde yoğun bir baskıya neden olmakta, bu durum ise sigaradan kurtulmayı imkansız boyuta taşımaktadır. Sigara hayatınıza bulaşmış bir illetse size düşen de bu illeti söküp atmaktır.

Sigaradan Kurtulmak İçin:

Sigaradan kurtulup aldığınız nefesin tazelenmesini istiyorsanız artık bir gün bile beklemeden harekete geçmelisiniz. Eğer karar verirseniz bunu uygulamak için önünüzde her ne engel olursa olsun bunları aşma kararlılığı gösterebilirsiniz.

Sigarayı bırakmak için hafta başı ya da ay başı gibi belirli bir günü belirlerseniz daha iyi motive olduğunuzu göreceksiniz.

Size iyi bir yol gösterici olduğuna inandığımız başka bir öneri de sigarayı bırakma serüveninizde kendinize uygun bir program hazırlamanız. Söz gelimi bu programa sadık kaldığınız sürece motivasyonunuzun daha yüksek olduğunu göreceksiniz.

Sigaradan kurtulmak için attığınız adımların sağlamlığını bir sağlık listesi yaparak pekiştirebilirsiniz. Sigaranın neden olduğu hastalıkları ya da sağlık sorunlarını listelemek, hatta bunlar hakkında detaylı bir araştırma yapmak sağlığınızın kıymetini bilmeniz noktasında etkili olacaktır.

Sizin için ilaç değeri taşıyan bir etkinlik de spor yapmaktır. Spor yaparak vücudunuzu zinde tutmakla birlikte zamanı değerlendireceksiniz ve sigara pek de aklınıza düşüp sizi etkilemeyecektir. Unutmayın ki sigaranın kendini en yoğun hatırlattığı zamanlar zihninizin meşgul olmadığı zamanlardır. Yapacağınız sporu seçerken fiziki özelliklerinizi değerlendirmenin yanında sosyal yaşamınıza ait detayları, mevsimsel özellikleri ve ekonomik durumunuzu da göz önünde bulundurmalısınız. Devamlılık kazandırmayı başardığınız bir spor dalına tutunabilirseniz sigaradan kurtulmak sizin için daha basitlik kazanacaktır.

Sigaryı unutmakta zorlanıyorsanız basit birkaç uygulamadan destek alabilirsiniz. En yaygın sigara bıraktırma ürünleri nikotin sakızları, nikotin bantları ve bu alanda kullanılan ilaçlardır. Ama bunlardan herhangi birini kullanmadan önce uzman desteği ve fikri almanızda fayda var.

Sigaradan kurtulmak sizi zorlayacak gibi görünüyor ve her geçen gün kendinize olan inancınız kırılıyorsa farklı bir yol deneyerek biorezonans terapilerinden destek alabilirsiniz. Biorezonans tedavisi tamamen sağlığınızın paralelinde uygulama yapan, son derece güvenli, aynı zamanda da etkili bir yöntemdir. Can yakmayan ve kişiyi zorlamayan bu terapilerde uygulama basamaklarının ilkini bir cihaz yardımıyla vücuttan alınan frekansların nötrlenerek tekrar vücuda verilmesi oluşturur. Bu uygulama sayesinde kişi sigaraya ve sigara içmeye karşı bir isteksizlik duyar.