Sigarayı Bırakma Aşamasında Yapmanız Gerekenler

Sigara ile ilgili herkesin bildiği bir gerçek varsa o da sigaranın oldukça yoğun bir bağlayıcılık özelliği olduğu ve bu nedenle kolay kolay sigaradan kurtulmanın mümkün olmadığıdır. Çevrenize eleştel bir bakış açısıyla bakarsanız birçok sigara tiryakisi olduğunu, bunlardan hemen hepsinin sigarayı bırakmak için en az 1 kez girişimde bulunduklarını ancak çok azının bunu başardığını görürsünüz. Siz de sigarayı bırakmayı başaranların tarafında olmak istiyorsanız önerilerimize kulak verin. Sigarayı Bırakma Aşamasında Yapmanız Gerekenler

Sigarayı bırakmanın birinci ve en geçerli yolu şüphe yok ki sizin istekli olmanızdır. Sigara bırakmaya karşı kendinizi güçlü ve hazır hissederseniz hiç zaman kaybetmeden girişimde bulunmalısınız.

Sigarayı kesin olarak bırakmak istiyor ve bir daha başa dönmek istemiyorsanız sizin için zor geçecek olan birkaç ayı kabul edin. Kendinizi buna hazırlarsanız her şeyin daha kolay olduğunu göreceksiniz. Bu aşamada yoksunluk belirtileri sizi biraz zorlayabilir. Yoksunluk belirtilerinin arttığı dönemlerde uyumaya çalışın. Kritik dönemi bir nebze de olsa kolay atlatacağınızdan emin olun.

Sigarayı Bırakma Aşamasında Yapmanız Gerekenler

Sigarayı bırakmaya istekliyseniz bu durumu çok iyi değerlendirmeli ve olayı lehinize çevirebilmelisiniz. Çevrenizde sigara kullanan kişiler bu zorlu süreçte sizin için büyük bir tehlike oluşturacaktır. Bunun farkında olarak o kişilerden kısa bir süreliğine uzak durmaya çalışın. Yine sigara içilen mekanları birer tuzak kabul edin. Diğer bir ifadeyle size sigarayı hatırlatan herkesten ve her şeyden uzak durun. Bunu başarabilirseniz önünüzdeki yoksunluk dönemini de atlattıktan sonra işin zorlu kısmı bitmiş sayılır. Sonraki kısım çok daha koaly gerçekleşecektir.

Hayatınızda yepyeni bir sayfa açacağınız bu dönemde size sakız çiğnemeyi tavsiye edebiliriz. Sakız sayesinde çeneniz sürekli hareket halinde olacağı için ağız ve dudak alışkanlığından kaynaklı olarak sigarayı aramazsınız. Sakıza alternatif olarak çerez ya da abur cubur da yiyebilirsiniz ancak bunların miktarını ayarlayamazsanız kısa sürede kilo almaya başlarsınız. Bu riski göze almamak için sakız en garanti yöntemdir.

Sigara bırakma aşamasında işinizi kesin çözümle halletmek istiyorsanız biorezonans terapi uygulamasını deneyebilirsiniz. Vücut sistematik işleyişinden yola çıkarak geliştirilmiş bir yöntem olan biorezonans terapi cihazı vücudun frekans uyumunu yakalamaya yardımcı olur. İstenmeyen frekanslar üzerinde oynamalar yaparak onları olumlandırır ve vücudun uyumunu tekrar sağlar.

Scroll to Top