Sigarayı bırakmak istiyorum

İnsan olmanın gereği birçok hata yaparız, sigara, alkol ya da madde bağımlılığı bu hataların başında gelir. Ancak kişinin hatalarını görerek telafisi için çaba sarf etmek istemesi ayrı bir güzelliktir. Sigara kullanımının insan sağlığına verdiği zararların göz ardı edilmesi mümkün değildir. Üstelik bu zararların birçoğunun tedavisi de yoktur. Yani içilen her sigara kişinin hayatından kocaman bir parça çalar ve bir daha geri vermez. Sigarayı bırakmak istiyorum. Peki sigarayı bırakmak isteyenler bu durumda ne yapmalı?

Sigarayı Bırakmak İstiyorum Diyorsanız:

Sigarayı bırakmak istiyorum ama bunu nasıl yapacağım diyorsanız birkaç öneriye kulak kesilerek ilerlemelisiniz. İşte sigarayı bırakma sürecinde sizin için ilk kıymetli öneri; bu işi başaracağınıza dair inancınız tam şekilde yola çıkın. Aksi halde sigarayı bırakma denemeniz başarıya ulaşmaz. Başarmak istiyorsunuz ama biraz cesarete ihtiyaç duyuyorsanız etrafınızdaki iyi örnekleri inceleyin. Bu sayede motivasyonunuzu arttırabilirsiniz.

Sigarayı bırakmak istiyorsanız bir süre sigara kullanan arkadaşlarınızdan uzak durmaya çalışın. Sigaranın görüntüsü ve kokusu sizi kolayca baştan çıkarabilir. Sigarasız geçirdiğiniz ilk gün size kolay gibi gelse de sonraki günler sigara içme arzunuz katlanarak artacaktır. Özellikle bu süreçte sigara kokusunu almayacağınız arkadaş grubuyla olmak işinizi kolaylaştırır.

Sigaradan kurtulmak ve hayatınızda yeni bir dönem açmak istiyorsanız zihninizle birlikte evinizi ve iş yerinizi sigarayı çağrıştıran tüm nesnelerden arındırın. Küllükler, çakmak ve kibritler, elinizde sigarayla çekilmiş fotoğraflar hepsini ama hepsini yok edin gitsin.

Sigarayı kolayca bırakmak için ailenizin desteğini arkanızda hissetmeniz önemli bir detaydır. Aile faktörü hem size moral vermek adına hem de yoksunluk belirtileri yaşadığınız dakikaları kolay atlatmanız adına bonus değeri taşır!

Sigarayı bırakmak istiyorsanız sizin için en garanti yol biorezonans terapi tedavisidir. Bir cihaz uygulaması olan bu tedavi içilen sigaranın frekansları üzerinden yapılır. 45 dakika süren seans sonrasında fiziksel nikotin bağımlılığı tamamen ortadan kaldırılmaktadır. Fiziksel bağımlılık ortadan kalktığı için de yoksunluk belirtileri yaşanmaz.

Scroll to Top