Sigarayı kolay bırakmak

Sigarayı kolay bırakmak mümkün mü?

Dünya’nın en büyük zehirleri arasında yer alan sigara gün geçtikçe daha çok insan canına zarar veriyor. Yüz yıllar öncesine dayanan tütün tarihi 1880 yılında sigara sarma makinesinin icadıyla sigara içme alışkanlığı olarak hızla yayılmaya başlamıştır. Günümüz yaşamın da ise sigara içmek artık bağımlılık halini almıştır. Sigarayı kolay bırakmak

Her ne kadar eroin gibi maddeler kadar ani ölümlere sebep vermese de ciddi hastalıkların doğmasının nedeni olmuştur. Sigara içmek insan vücudun da karaciğer başta olmak üzere kalp rahatsızlıklarına ve damar tıkanıklıkları ile de pek çok başka hastalığın oluşmasına neden olmaktadır.

Sigaraya başlama yaşı, yapılan çeşitli araştırmalar sonucu 11-14 yaşları arasında olduğunu göstermiştir. Bu sonuçlar ciddi anlamda göz korkutmaya başlamıştır. Sigaraya ( nikotin) karşı açılan her savaş gelecek nesil için önem arz etmektedir.

Sigaraya bağımlılık oranları ciddi boyutlara gelmesiyle sigara bırakmak için pek çok mücadele girişimin de bulanan yetişkin birey sayısı gün geçtikçe artmıştır. Sigarayı bırakmak bazıları için hayata kolayca geçirebilecekleri bir karar olsa da bazıları için başarısızlık oranı yüksek olan kararlar olmuştur. Ülkemizde sigarayı bırakıp tekrar başlayan ve hiç bırakamayan geniş bir yüzde var. Bu yüzden sigara bırakma tedavisi için yeni bir çalışma mevcuttur.

Sigara bırakmanın kolay yolu…

Biorezonans maddeler de bulanan elektromanyetik frekansları tespit edip ters çevire bilen bir tedavi yöntemidir. Sigara bağımlılığına karşı ilk kez Polonyalı bir doktor tarafından biorezonans yöntemiyle vücudun sigaraya olan bağımlılığının duyarsız hale getirilmesi çalışmaları başlatılmıştır. Zaman içinde Avrupa genelinde açılan biorezonans merkezlerinde sigara bağımlılığını azaltmaya yönelik çalışmalar artmıştır. Sigara bağımlılığından kurtulmak için denenen ve başarısız olunan yöntemlere karşı biorezonans terapileri birçok insan için önemli hale gelmiştir. Ülkemizde de son yıllarda sigara bağımlılığını azaltmaya yönelik, biorezonans teknolojisini kullanan sigara bırakma merkezleri açılmıştır.

Sigaraya karşı alınan yasal önlemlere rağmen her geçen gün artan pasif içicilerin için de önemli bir çalışmadır. Bu çeşit yöntemlerle aktif içiciler kadar pasif içiciler için de sağlıklı bir yaşam kurulabilir. Ülkemizin yaşam kalitesini artırmak ve yeni nesiller için iyi bir ortam sağlamak adına sigaraya karşı her aklı ergin bireyin sorumluluk sahibi olması ve sigaraya karşı savaşması gerekmektedir.

İstanbul Sigara Bırakma Merkezi – Kartal Sigara Bırakma Merkezi – Kadıköy Sigara Bırakma Merkezi – Bostancı Sigara Bırakma Merkezi
Scroll to Top